Jdi na obsah Jdi na menu
 


Engi

9. 11. 2008

Zdravím všechny návštěvníky mých stránek. Dovolte, abych se představil. Mé jméno je Engi a jakožto autorovi této prezentace mi náleží představit vám kus mého života, skrývajícího se za těmito několika fotkami.

Své stránky jsem zaměřil na mého koníčka a to papírové modelářství. K němu jsem se dostal díky pokusu jednoho pána udělat mi radost malou papírovou vystřihovánkou. Je pravda, že jsem byl z první skládačky velmi nadšený, ale zároveň sestavit ji byl určitý problém. To mě však neodradilo a hned po dokončení jsem se začal shánět po další.

S rodiči jsme každé léto jezdili na dovolenou poznávat naši zemi a při té příležitosti bylo pravidlem, že jsme navštívili také nějaký hrad v místě naší rekreace. A právě hrady mě oslovily natolik, že jsem se ve své modelářské tvorbě zaměřil přímo na tuto tématiku. Od několika skládaček od firmy Betexa jsem se dostal ke složitějším, např. R. Vyškovského, až nakonec jsem si začal navrhovat vlastní modely hradů posléze je i sestavovat. Od těch jednodušších až po složitější, které se i v tomto okamžiku stávají lepšími a lepšími.

Ano stále je co zlepšovat, přicházejí nové nápady, techniky provedení, různé zlepšováky apod.

Přicházejí také nové možnosti a kontakty, jako např. Horní hrad, kde jsem navázal spolupráci se zdejším hradním pánem a připravil pro jeho hrad model, který je nyní součástí hradní expozice. Další projekty se již rýsují nebo jsou ve stavu příprav.

Svou fotogalerii jsem rozdělil na Vystřihovánky, kde jsou modely různých firem a pak Vlastní modely, které jsou mými vlastními návrhy.

Engi